Yükleniyor

Sağlığınız söz konusu ise tercihiniz kusursuz olmalı.

Sağlıklı Zayıflama Programı Nedir?

Zayıflama programlarının temel amacı bireyi ideal forma sokmaktır. Sağlıklı zayıflama programı bu konuda öncelik olarak insan sağlığını ön planda tutmaktadır. Değişimin hangi durumlarda iyi veya kötü olacağının tespiti mutlaka bir uzman tarafından yapılmalıdır. Bu nedenle herkes için aynı olan bir zayıflama programından söz edilemez. Zayıflama programlarında diyet listeleri, egzersiz rutinleri ve psikolojik destek aşamaları vardır. Sağlıklı zayıflama programlarında glütensiz beslenmeye eğilim ve sağlıksız besinlerden kaçınma eğilimi göze çarpar.

Zayıflama Programları Hazırlarken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Sağlıklı bir zayıflama programı öncelikle kişisel olmalıdır. Her bireyin yaşam tarzı, gün içinde harcadığı enerji ve alması gereken kalori değişiklik gösterir. Ayrıca bir zayıflama programı danışanının bildiği ya da bilmediği çeşitli rahatsızlıkları olabilir. Boy, kilo ve yaş gibi çeşitli fiziksel etkenler de zayıflama programlarında dikkat edilen unsurlardır. Ayrıca bazı bireyler için farklı beslenme ve spor programı tavsiyeleri vardır. Örneğin şeker hastası bireyler için, sporcular için, karaciğer yağlanması olanlar için ve reflü hastalığı olanlar için. Bununla birlikte, hamile ve emziren anneler için de bu listelerin hazırlanması esnasında hassasiyet gösterilmesi gerekir. Ayrıca bazı kas ve iskelet hastalıkları da doğru egzersiz programı oluşturmak açısından tespit edilmesi önem taşıyan rahatsızlıklardır. Bu sebeple bir zayıflama programı alanında uzman kişiler tarafından dikkatle hazırlanmalıdır. Bu konuda hastanelerden yardım alınması, doğru tedaviye erişebilmek açısından önem taşır.

 

Sağlıklı Zayıflama Programı ile Yaza Merhaba De!

Bulut Hastanesi Diyet ve Beslenme Bölümü, sağlıklı zayıflama üzerine titiz bir çalışma gösteriyor. Size özel olarak oluşturacağımız sağlıklı zayıflama programı ile hayalinizdeki forma kavuşmanın tam zamanı. Ayrıca, yazın gelmesiyle fazla kilolardan kurtulma isteği artış gösteriyor. Hazırladığımız kişiye özel sağlıklı beslenme listeleri ve spor programları sayesinde herhangi bir cerrahi işlem görmeden ideal vücut tipinize ulaşacaksınız.

Bölümümüz koordinasyonunda yürütülen sağlıklı zayıflama programı sizi acısız ve ağrısız bir zayıflama süreci yaşamaya davet ediyor. Program kapsamında doğal zayıflama prensipleri temel alınıyor. Vücut analizleri ve iç hastalıklar bölümüyle koordineli çalışma sonucu hazırladığımız listeler her geçen gün hastalarımızın hayatına dokunmaya devam ediyor.

 


Yayın Tarihi : 01-09-2021